LOJOVÉ GULE - E-SHOP PRE VTÁKY

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

LOJOVÉ GULE

Lojové gule pre voľne žijúce vtáky
Kedysi sme skúšali vyrábať vlastné lojové gule. Boli perfektné, viac hmyzu aj semienok, hovädzí loj z domáceho chovu, svojim spôsobom "BIO". Malo to však jeden háčik, neboli pevné, pretože priemyselní výrobcovia do loja primiešavajú určité množstvo múky. Preto majú takú suchú a pevnú konzistenciu. Lacné gule v sieťkach v hypermarketoch sú väčšinou z obyčajnej bielej múky, čo pre vtáky nie je v zásade vhodné. Je to takmer to isté, ako keby ste ich kŕmili pečivom. Sú však výrobcovia, ktorí do toho vedia zamixovať arašidovú múku. Tá je pre vtáky podstatne vhodnejšia. Oriešky sú zdravé a výživné. Takýchto výrobcov je však v EÚ málo, vieme v podstate len o jedinom, od ktorého berieme gule už pár rokov. To isté platí pre tuk, bežní "hypermarketoví" výrobcovia do gulí pridávajú bravčový tuk, ktorý nie je až tak vhodný/zdravý ako hovädzí. Samozrejme, dalo by sa dlho polemizovať, ktorý je environmentálne a humánne akceptovateľnejší a odkiaľ ho brať. Kravičky stoja za vyššou produkciou skleníkových plynov ako prasiatka. Aby to nebolo úplne jednoduché, domácich malochovov, kde by farmári dokázali deklarovať dobrý welfare je žalostne málo. Hlavne tu, na Slovensku. Preto predávame lojové gule z osvedčeného chovu z Británie. Ešte jedna rada, ak nechcete operencom skôr ublížiť, ako pomôcť, nekupujte lojové gule v sieťkach, ale kúpte si zásobníky, tie sú pre vtáky bezpečné a môžete ich využívať opakovane. 

Lojové gule bez sieťky s hmyzom a semienkami 10 ks

Lojové gule bez sieťky s hmyzom a semienkami 10 ks

Zmes loja, sušeného hmyzu, semien a orechov je výdatnou energetickou bombou pre väčšinu zimujúcich operencov. Vhodné do zásobníkov na gule, ale aj do všetkých typov kŕmidiel. Pochutia si ako sýkorky, tak aj mlynárky, brhlík, ďatle, červienky, sojky či vrabce. Gule môžete skladovať kdekoľvek.

Odporúčame si dokúpiť zásobník na gule alebo si vyrobiť vlastný zásobník z 0,5 l PET fľaše. Nepoužívajte plastové sieťky (gule v sieťkach), dajte prednosť klasickým zásobníkom. Sieťky predstavujú, po vyjedení gule, nebezpečnú pascu, do ktorej sa môžu vtáky zachytiť. Po spadnutí na zem sa môže do sieťky zamotať aj jež alebo iné zviera.

Priemer gule: 5 cm
Obsah balenia: 10 ks gulí
Zloženie: pšeničná múka, hovädzí loj, proso, ľan, repka, arašidová múka, sušené múčne červy

4,50 € Vložiť
Pelety zo sušeného hmyzu 1kg

Pelety zo sušeného hmyzu 1kg

Sušený hmyz je u vtákov navštevujúcich kŕmidlá veľmi obľúbený. Hmyz naberá v strave vtákov na význame najmä na konci zimy, kedy sa už časť druhov pripravuje na hniezdenie. Ponúknite aj vašim operencom takýto výživný a zdravý doplnok k semienkam či zmesiam. Určite sa vám odvďačia svojou pravidelnou návštevou či nebodaj zahniezdením!

Obsah: Sušené múčne červy/ proteíny 21,5 %, tuky 3,2 %
Váha: 1 kg
Balenie: papierové vrece

5,00 € Vložiť
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky