KŔMIDLÁ - E-shop pre vtáky

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

KŔMIDLÁ

Bezpečné prikrmovanie vtáctva
Existuje množstvo rôznych zásad pri kŕmení vtáctva, aby sa kŕmidlá nestali pre vtáky skôr pascou ako pomocou. V prvom rade, ak prikrmujeme v meste alebo na vidieku, musíme myslieť na ochranu pred mačkami, ako hlavným predátorom drobných spevavcov. V tomto smere sú bezpečnejšie tie kŕmidlá, ktoré visia a mačka sa k nim nemôže vyšplhať. V druhom rade, dodržujeme hygienu, kŕmidlá pravidelne čistíme a prikrmujeme, pokiaľ možno, len v zimnom období. Vtákom sa totižto môžu stať osudnými aj drobné parazity a ochorenia, akým je napríklad trichomoniáza. V treťom rade, kŕmime pravidelne a len vhodným jedlom, vtáky si na prikrmovanie rýchlo zvyknú. Vynechávanie im môže uškodiť. Vtáky neprikrmujeme zvyškami z kuchyne, len semenami, lojom, bobuľami, ovocím a orechmi. Hotové zmesi vhodné na pravidelné prikrmovanie sa dajú zakúpiť aj u nás. Lojové gule v sieťkach, ak nemusíme, nepoužívame, vtáky sa môžu do vyprázdnenej voľnejšej sieťky zachytiť a uhynúť. Vhodnou alternatívou sú zásobníky na lojové gule. 
Zásobník na lojové gule

Zásobník na lojové gule

Bezpečný zásobník na lojové gule vhodný na kŕmenie voľne žijúcich vtáko. Súčasťou balenia je aj 5 lojových gulí.

Gule sú vyrobené zo 100% prírodných zložiek. Pestré zloženie z obilnín zásobuje vtáky potrebnou energiou a minerálnymi látkami. Tuk v lojových guliach podporuje voľne žijúce vtáctvo pri zabezpečení potrebných tukových zásob.

Rozmery: Ø 6 cm, výška 27 cm
Materiál: plast

4,50 € Vložiť
Trixie vonkajšie kŕmidlo

Trixie vonkajšie kŕmidlo

Vonkajšie krmítko z odolnej umelej hmoty pre kŕmenie vtáctva so skrutkovacím uzáverom, vďaka čomu sa veľmi ľahko sa plní

Rozmer: Ø 6,9, hĺbka 24 cm (Ø so skladacími tyčovými nožičkami 21,5 cm)
Objem: 450 ml
Farba: transparentná so zeleným uzáverom a zelenými tyčovými nožičkami

6,00 € Vložiť
Kŕmidlo na okno SLZA s prísavkami

Kŕmidlo na okno SLZA s prísavkami

Priehľadné kŕmidlo s prísavkami, dokonalý zážitok z pozorovania prikrmovaného vtáctva, rovno spoza okna. Kvalitný polykarbonát sa ľahko čistí a dlho vydrží.

Materiál: polykarbonát
Rozmery: 21,5 x 13 x 12 cm

17,00 € Vložiť
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky