KŔMIDLÁ - E-SHOP PRE VTÁKY

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

KŔMIDLÁ

Bezpečné prikrmovanie vtáctva
Existuje množstvo rôznych zásad pri kŕmení vtáctva, aby sa kŕmidlá nestali pre vtáky skôr pascou ako pomocou. V prvom rade, ak prikrmujeme v meste alebo na vidieku, musíme myslieť na ochranu pred mačkami, ako hlavným predátorom drobných spevavcov. V tomto smere sú bezpečnejšie tie kŕmidlá, ktoré visia a mačka sa k nim nemôže vyšplhať. V druhom rade, dodržujeme hygienu, kŕmidlá pravidelne čistíme a prikrmujeme, pokiaľ možno, len v zimnom období. Vtákom sa totižto môžu stať osudnými aj drobné parazity a ochorenia, akým je napríklad trichomoniáza. V treťom rade, kŕmime pravidelne a len vhodným jedlom, vtáky si na prikrmovanie rýchlo zvyknú. Vynechávanie im môže uškodiť. Vtáky neprikrmujeme zvyškami z kuchyne, len semenami, lojom, bobuľami, ovocím a orechmi. Vodné vtáky neprikrmujeme pečivom! Hotové zmesi vhodné na pravidelné prikrmovanie sa dajú zakúpiť aj u nás. Lojové gule v sieťkach, ak nemusíme, nepoužívame, vtáky sa môžu do vyprázdnenej voľnejšej sieťky zachytiť a uhynúť. Mnohokrát na prázdne sieťky zabúdame, v prírode sa z nich stáva nebezpečná plastová pasca. Vhodnou alternatívou sú zásobníky na lojové gule. 
Dekoratívne kŕmidlo KOKOS

Dekoratívne kŕmidlo KOKOS

Ručná práca a ekologický výrobok v jednom! Prekrásne dekoratívne malé visiace kŕmidlo z kokosu a bambusu. Prepracované všetky detaily. Ideálne ako darček, ideálne na balkón, kde nie sú holuby vítaným návštevníkom kŕmidiel. Na toto kŕmidlo holub nesadne.

Objem: cca 0,4 l
Materiál: prírodný kokos, bambus, drevo
Rozmery: priemery 9 a 14 cm
Váha: 0,13 kg

22,00 € Vložiť
Zásobník na lojové gule Hello Sam

Zásobník na lojové gule Hello Sam

Bezpečný zásobník na 3 lojové gule (alebo 3 jablká) vhodný na kŕmenie voľne žijúcich vtákov, navyše z ekologického/recyklovaného plastu.

Lojové gule sú jedno z najvhodnejších krmív pre vtáky. Tuk v lojových guliach dáva voľne žijúcim vtáom šancu na prežitie aj tých najmrazivejších dní. Lojové gule je ale vhodnejšie ponúknuť vtákom v takýchto zásobníkoch ako v sieťke. Sieťka predstavuje pre operence veľké riziko. Môžu sa v nej zachytiť a uhynúť. Zásobník je naopak bezpečný. Ľahko sa otvára a dobre sa čistí.

Rozmery: Ø 5 cm, výška 24 cm
Materiál: recyklovaný ekoplast
Odporúčaná veľkosť lojovej gule: 5 cm
Výrobca: Bird feeder

4,50 € Vložiť
Kŕmidlo MAJÁK

Kŕmidlo MAJÁK

Cenovo dostupné, ľahko plniteľné, praktické a bezpečné kŕmidlo. Vďaka tomu, že visí, sa k operencom nedostanú mačky ani kuny. Otočením vrchnej časti vzniká otvor pre naplnenie cca 0,5 l semienok. Praktický dizajn umožňuje vtákom sa pohybovať po okraji kŕmidla bez toho, aby si doňho špinili. Odporúčame čistiť v teplej vode 1 x do týždňa.

Objem: 0,5 l
Materiál: recyklovaný plast
Rozmery: 19,5 x 19,5 x 19,5 cm
Váha: 0,17 kg

9,00 € Vložiť
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky