ZÁBRANY PROTI SADANIU HOLUBOV - E-shop pre vtáky

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ZÁBRANY PROTI SADANIU HOLUBOV

Holuby máme radi, ale....

Asi nie každý si dokáže spolunažívanie mestských holubov a ľudí vážiť ako my, ornitológovia. Dokážu aj poriadne špiniť, čo však nie je dôvodom pre ich prenasledovanie, trávenie či strieľanie, ani pre vyhadzovanie hniezd s mláďatami. Nezaslúžia si to! Holuby sú neoddeliteľnou súčasťou mestského prostredia, mnohí ľudia ich majú radi. A ak už nám z akéhokoľvek dôvodu na našich balkónoch či strechách prekážajú, ich sadaniu môžeme zabrániť aj celkom jednoduchým a humánnym spôsobom. Nalepením či priskrutkovaním hrotových/ ihlicových zábran. Nie sú však zábrany ako zábrany, menej radov je obvykle neúčinných a holuby sa pomedzi hroty bez problémov „poukladajú“, takéto lacnejšie riešenie rozhodne neodporúčame. Optimálne sú 5-radové a najlepšie rovno dvojmo.
Čo robiť, ak nám počet holubov prerastá cez hlavu

V niektorých mestách, a často najmä v menej rozvinutých regiónoch, majú holuby dostatok príležitostí pre rozmnožovanie ako aj širokú ponuku potravných zdrojov. Tu sa ich populácia dokáže výrazne znásobiť. Na jednej strane nás to môže tešiť, na strane druhej, stále sa nájde veľa ľudí, korí tento problém riešia svojpomocne a nehumánne. Aby sme tomu predišli, existuje niekoľko účinných a humánnych metód, ako dostať holuby pod kontrolu. Okrem rozsiahlej inštalácie 5-hrotových zábran ide predovšetkým o  lokálny odchyt holubov, bez usmrtenia, so zabezpečeným prevozom. Takýto humánny odchyt zabezpečujeme aj my (viac na odchytholubov.eu). Ešte účinnejšia metóda, celoplošná, s pozitívnym dopadom na celé mestá aj regióny, je kontrola reprodukcie v inštalovaných holubníkoch. Táto metóda naráža len na jedinú organizačno-technickú prekážku, treba nájsť „obetavcov“, ktorí si na svoje strechy takéto holubníky nechajú nainštalovať. Ak takých poznáte, ozvite sa nám, s riešením problému radi pomôžeme. Čo však určite neodporúčame, je inštalácia sietí, často sa do nich holuby zachytávajú, patria k nehumánnym, a v podstate, aj značne neestetickým metódam kontroly pohybu a početnosti holubov.      
Hroty proti sadaniu holubov: 5-radové

Hroty proti sadaniu holubov: 5-radové

Účinné a humánne riešenie ako zabrániť nechcenému sadaniu holubov na balkóny, strechy, zábradlia. Menej ako 5 radové hroty sa neoplatia, holuby sa pomedzi ne vždy nejakým spôsobom poukladajú. Nerezová oceľ zároveň predlžuje životnosť tohto riešenia.
Rozmery: 50 x 2,5 x 11,5 cm
Obsah balenia: 6 kusov 50cm zábran (pásov)

Dajú sa priskrutkovať k povrchu alebo prilepiť bez trvalého poškodenia podkladu. Odporúčame lep Soudaflex, ktorý máme v ponuke

26,00 € Vložiť
Soudaflex 40 FC 310 ml - lepidlo na hroty proti sadaniu holubom

Soudaflex 40 FC 310 ml - lepidlo na hroty proti sadaniu holubom

Kvalitný jednozložkový polyuretánový tmel s vysokou mierou pružnosti určený pre široké spektrum aplikácií pri tmelení špár a lepení pružných spojov. Výdatnosť jednej tuby je cca 20 bežných metrov, t.j. 40 ks zábran.

Pri aplikácii dodržujte bežné zásady bezpečnosti a hygieny práce, použite ochranné rukavice.

7,50 € Vložiť
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky