VTÁČIE BÚDKY - E-SHOP PRE VTÁKY

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

VTÁČIE BÚDKY

Bezpečné vtáčie búdky
 
Nie je búdka ako búdka. V poslednom období sa na trhu objavujú rôzne vtáčie búdky, skladačky búdok a pod., ktoré sú však pre vtáky nebezpečnou pascou. Buď nie sú dostatočne vodotesné, alebo sú naopak príliš utesnené s nevhodnou mikroklímou, často nie sú zabezpečené ani proti predátorom či otvárateľné, aby ich človek mohol pravidelne čistiť. Naše búdky sú bezpečné, otestované v dlhoročnej ochranárskej praxi. Niektoré typy robíme sami, niektoré nakupujeme u renomovaných výrobcov. Jedným z takýchto je aj Schwegler. Vtáčie búdky od Schweglera sú v mnohom špecifické, sú vyrobené z mimoriadne kvalitného materiálu so životnosťou niekoľko desiatok rokov a sú koncipované tak, aby sa do týchto búdok nedostal žiadny predátor. Ak si chcete vyrobiť búdky svojpomocne, urobte tak s maximálnym úsilím, aby boli kvalitné a bezpečné. Viac sa o postupe a rozmeroch takýchto vtáčích búdok nájdete tu. Ak nemáte možnosť vyrobiť si vlastné búdky, naša ponuka búdok je práve pre Vás. Nie každý má vybavenie, materiál, čas či zručnosti. Navyše, búdky Vám vieme prísť nainštalovať alebo Vám aspoň poradíme najvhodnejšie miesta.  
Vtáčia búdka 1B Ø 32 mm HNEDÁ

Vtáčia búdka 1B Ø 32 mm HNEDÁ

Tá najbezpečnejšia otvárateľná vtáčia búdka od Sweglera. Vhodná pre sýkorky, vrabce, žltochvosty, brhlíky, mucháre, mucháriky, vhodná aj pre netopiere. Búdka visí, je teda nedostupná pre mačky. Guľatý tvar je imitáciou prirodzenej dutiny v strome, čo zvyšuje pravdepodobnosť jej obsadenia. Búdka je odolná aj voči ďatľom, ktoré bežné drevené búdky dokážu rozbiť. Výhodou je životnosť tejto búdky, vydrží niekoľkonásobne dlhšie ako obyčajné drevené búdky, v podstate navždy :)

Vletový otvor: 3,2 cm
Vnútorný priemer: 12 cm
Materiál: odolný drevobetón
Životnosť: min. 25 rokov

27,00 € Vložiť
Vtáčia búdka drevená: sýkorník

Vtáčia búdka drevená: sýkorník

Drevená klasika, spojenie estetického dojmu a účelnosti. Profesionálne navrhnuté búdky s vysokou mierou obsadenosti a dlhou životnosťou. Búdka určená prioritne pre hniezdenie sýkoriek, vrabcov a žltochvostov. Ideálny doplnok a nástroj biologickej ochrany plodín do vašej záhrady. A, samozrejme, ideálny darček.

Vletový otvor: 3,5 cm
Rozmery: 14 x 14 x 25 cm
Materiál: drevo
Životnosť: min. 6 rokov
Náš vlastný produkt

24,00 € Vložiť
Vtáčia búdka drevená: sovník

Vtáčia búdka drevená: sovník

Drevená klasika, spojenie estetického dojmu a účelnosti. Profesionálne navrhnuté búdky s vysokou mierou obsadenosti a dlhou životnosťou. Univerzálna búdka určená prioritne pre hniezdenie sov, škorcov, pôtika, výrika, dudka, kavky a plúžika. Ideálny doplnok a nástroj biologickej ochrany plodín do vašej záhrady ako aj k rozsiahlejším poľnohospodárskym plochám.

Vletový otvor: 9 cm
Rozmery: 30 x 30 x 50 cm
Materiál: drevo
Životnosť: min. 6 rokov
Náš vlastný produkt

49,00 € Vložiť
Vtáčia búdka drevená "3 v 1"

Vtáčia búdka drevená "3 v 1"

Perfektný nápad do záhrady, odporúčame najmä začínajúcim "búdkarom"! Ide totižto o klasickú drevenú búdku s okrúhlym otvorom, polobúdku a kŕmidlo v jednom! Meniť môžete podľa obdobia a podľa toho, aký vtáčí druh by ste tú ktorú sezónu radi prilákali. Ideálna ako darček!

Vletový otvor: 3,2 cm
Rozmery: 31 x 15,5 x 21 cm
Vnútorný priemer: 12 cm
Materiál: drevo
Životnosť: min. 10 rokov

24,00 € Vložiť
Búdka pre dážďovníky

Búdka pre dážďovníky

Ideálna búdka do zateplenia alebo na stenu pre podporu hniezdenia dážďovníka tmavého. Ideálne, ak sa inštaluje viac búdok, dážďovníky radi hniezdia spoločne. Dá sa nafarbiť a prispôsobiť tak dizajnu zateplenej fasády.

Farba: šedá
Rozmery: Dĺžka 34 cm, výška 13,5 cm, hĺbka 15 cm + plus 1,7 cm kruh okolo vletového otvoru
Váha: 2,7 kg
Materiál: drevobetón Schwegler

46,00 € Vložiť
Búdka pre sokola myšiara

Búdka pre sokola myšiara

Takmer nezničiteľná trváca a bezpečná búdka pre zahniezdenie tohto malého a sympatického dravčeka, sokola myšiara. V mestách ich máme stále viac, často si vyberajú nevhodné až nebezpečné miesta na hniezdenie, kvetináče a pod. Ponúknime im viac v podobe drevobetónovej búdky od Schweglera.

Farba: hnedá
Vnútorné rozmery: 33 x 36 x 45 cm
Vonkajšie rozmery: 30 x 34 x 30 cm
Váha: 13 kg
Materiál: drevobetón a bidielko z tvrdého dreva
Výrobca: Schwegler

135,00 € Vložiť
Búdka pre sokola sťahovavého

Búdka pre sokola sťahovavého

Drevená bezpečná búdka pre zahniezdenie tohto vzácneho dravca, sokola sťahovavého (prípadne aj myšiara), je určená na výškové budovy v mestách. Jeho prítomnosť nám garantuje absenciu holubov, je to jeho hlavná korisť.

Farba: hnedá
Rozmery: 50 x 70 x 70 cm
Váha: 20 kg
Materiál: impregnované drevo, OSB dosky, na strechu inštalujeme podľa potreby gumu proti rozmočeniu
Náš vlastný produkt

150,00 € Vložiť
Odpudzovač predátorov (mačiek, kún, lasíc)

Odpudzovač predátorov (mačiek, kún, lasíc)

Zabezpečiť ochranu hniezd pred predátormi v mestách je niekedy alfou a omegou ich prežitia a to najmä v prípade tých, ktoré osobne navštívime. Naša zvedavosť a prítomnosť pri hniezde sa môže jeho obsahu stať osudnou. Predátory sa totižto naučili využívať k vyhľadávaniu hniezd aj ľudí a ľudské pachy. Taktiež vtáčie búdky sa bez účinnej ochrany pred mačkami, kunami a lasicami takmer nezaobídu. Využiť sa dá aj takýto odpudzujúci sprej. Odporúčame aplikovať v malom množstve na savé materiály (mäkké drevo).

Objem: 150 ml
Trvácnosť: 5-7 dní, následne treba znova aplikovať
Varovanie: obsahuje biocídy, zaobchádzať opatrne, nevyhazovať do vody, aplikovať s ochrannými pomôckami, dôkladne umyť ruky, nevdychovať

25,00 € Vložiť
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky