VTÁČIE BÚDKY - E-shop pre vtáky

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

VTÁČIE BÚDKY

Bezpečné vtáčie búdky
 
Nie je búdka ako búdka. V poslednom období sa na trhu objavujú rôzne vtáčie búdky, skladačky búdok a pod., ktoré sú však pre vtáky nebezpečnou pascou. Buď nie sú dostatočne vodotesné, alebo sú naopak príliš utesnené s nevhodnou mikroklímou, často nie sú zabezpečené ani proti predátorom či otvárateľné, aby ich človek mohol pravidelne čistiť. Naše búdky sú bezpečné, otestované v dlhoročnej ochranárskej praxi. Niektoré typy robíme sami, niektoré nakupujeme u renomovaných výrobcov. Jedným z takýchto je aj Schwegler. Vtáčie búdky od Schweglera sú v mnohom špecifické, sú vyrobené z mimoriadne kvalitného materiálu so životnosťou niekoľko desiatok rokov a sú koncipované tak, aby sa do týchto búdok nedostal žiadny predátor. Ak si chcete vyrobiť búdky svojpomocne, urobte tak s maximálnym úsilím, aby boli kvalitné a bezpečné. Viac sa o postupe a rozmeroch takýchto vtáčích búdok nájdete tu. Ak nemáte možnosť vyrobiť si vlastné búdky, naša ponuka búdok je práve pre Vás. Nie každý má vybavenie, materiál, čas či zručnosti. Navyše, búdky Vám vieme prísť nainštalovať alebo Vám aspoň poradíme najvhodnejšie miesta.  
Vtáčia búdka 1B Ø 32 mm HNEDÁ

Vtáčia búdka 1B Ø 32 mm HNEDÁ

Tá najbezpečnejšia otvárateľná vtáčia búdka od Sweglera. Vhodná pre sýkorky, vrabce, žltochvosty, brhlíky, mucháre, mucháriky, vhodná aj pre netopiere. Búdka visí, je teda nedostupná pre mačky. Guľatý tvar je imitáciou prirodzenej dutiny v strome, čo zvyšuje pravdepodobnosť jej obsadenia. Búdka je odolná aj voči ďatľom, ktoré bežné drevené búdky dokážu rozbiť. Výhodou je životnosť tejto búdky, vydrží niekoľkonásobne dlhšie ako obyčajné drevené búdky, v podstate navždy :)

Vletový otvor: 3,2 cm
Vnútorný priemer: 12 cm
Materiál: odolný drevobetón
Životnosť: min. 25 rokov

27,00 € Vložiť
Vtáčia búdka drevená "3 v 1"

Vtáčia búdka drevená "3 v 1"

Perfektný nápad do záhrady, odporúčame najmä začínajúcim "búdkarom"! Ide totižto o klasickú drevenú búdku s okrúhlym otvorom, polobúdku a kŕmidlo v jednom! Meniť môžete podľa obdobia a podľa toho, aký vtáčí druh by ste tú ktorú sezónu radi prilákali. Ideálna ako darček!

Vletový otvor: 3,2 cm
Rozmery: 31 x 15,5 x 21 cm
Vnútorný priemer: 12 cm
Materiál: drevo
Životnosť: min. 10 rokov

24,00 € Vložiť
Umelé hniezdo pre belorítky - dvojité

Umelé hniezdo pre belorítky - dvojité

Bezpečné náhradné hniezda pre belorítky. Po intenzívnych dažďoch nepadajú. Umožňujú belorítkam zahniezdiť ihneď po prílete, v období sucha nie sú odkázané na dostatok stavebného materiálu. Dvojité hniezdo belorítky zaručene priláka, sú to spoločenské kolóniové hniezdiče. Hniezda sa dajú jednoducho čistiť, sú priedušné a spĺňajú všetky vlastnosti prírodných hniezd. Zadná stena z drevotriesky bez formaldehydu.

Rozmery: 11 x 46 x 14 cm
Váha: 2,7 kg
Materiál: drevobetón, preglejka

27,00 € Vložiť
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky