UMELÉ HNIEZDA - E-shop pre vtáky

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

UMELÉ HNIEZDA

Podporme hniezdenie už čoraz vzácnejších druhov
Vtáky v mestách a na vidieku hniezdili desaťročia nerušene na fasádach panelákov a rodinných domov. S opravami fasády a zatepľovaním však prišiel novodobý trend „sterilizácie“ miest. Hniezda belorítok, lastovičiek a dážďovníkov sú zrazu neželanými, zhadzujú sa, upchávajú, likvidujú. Početnosť týchto vtákov klesla o desiatky %. Zastavme spoločne tento negatívny trend a inštalujme nad naše okná búdky, ktoré sú zdrojom života a radosti!  
Umelé hniezdo pre belorítky - dvojité

Umelé hniezdo pre belorítky - dvojité

Bezpečné náhradné hniezda pre belorítky. Po intenzívnych dažďoch nepadajú. Umožňujú belorítkam zahniezdiť ihneď po prílete, v období sucha nie sú odkázané na dostatok stavebného materiálu. Dvojité hniezdo belorítky zaručene priláka, sú to spoločenské kolóniové hniezdiče. Hniezda sa dajú jednoducho čistiť, sú priedušné a spĺňajú všetky vlastnosti prírodných hniezd. Zadná stena z drevotriesky bez formaldehydu.

Rozmery: 11 x 46 x 14 cm
Váha: 2,7 kg
Materiál: drevobetón, preglejka

27,00 € Vložiť
Keramické hniezdo pre lastovičky

Keramické hniezdo pre lastovičky

Pekné keramické hniezdo pre lastovičky. Podpora hniezdenia na vidieku. Nahrádza prirodzené hniezda, ktoré buď kvôli suchu nedokážu postaviť alebo to pôvodné spadlo (padajú často po daždi), či niekto ho zhodil. Umožňuje lastovičkám zahniezdiť ihneď po prílete.

Rozmery: 12 x 21 x 14,5 cm
Materiál: keramika a drevo s FSC certifikátom (environmentálne akceptovateľný materiál)

21,00 € Vložiť
Búdka pre dážďovníky

Búdka pre dážďovníky

Ideálna búdka do zateplenia alebo na stenu pre podporu hniezdenia dážďovníka tmavého. Ideálne, ak sa inštaluje viac búdok, dážďovníky radi hniezdia spoločne. Dá sa nafarbiť a prispôsobiť tak dizajnu zateplenej fasády.

Farba: šedá
Rozmery: Dĺžka 34 cm, výška 13,5 cm, hĺbka 15 cm + plus 1,7 cm kruh okolo vletového otvoru
Váha: 2,7 kg
Materiál: drevobetón Schwegler

46,00 € Vložiť
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky