KRMIVÁ - E-shop pre vtáky

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

KRMIVÁ

Krmivo pre domáce aj voľne žijúce vtáky

V ponuke máme oboje, krmivo aj pre chovateľov, aj pre kŕmičov voľne žijúceho vtáctva. Ponúkame nie len tradičné zmesi semien, ale aj krmivo pre hmyzožravce, prípadne krmivá obohatené o hmyziu proteínovú zložku, ktoré je vhodné podávať vtákom v hniezdnom období. Pri kŕmení divého vtáctva je možné využiť aj tieto chovateľské zmesi. Do ponuky plánujeme zaradiť aj vlastné mixy, dokonca aj krmivo pre vodné vtáky, ďaleko vhodnejšie a zdravšie ako je klasické pečivo. V ponuke máme aj množstvo rôznych typov kŕmidiel.  
Šťastná sýkorka: najpestrejšia kŕmidlová zmes

Šťastná sýkorka: najpestrejšia kŕmidlová zmes

Najpestrejšia kŕmidlová zmes určená pre začínajúcich "vtáčkárov" a wildlife fotografov. Vhodné na pohodlné a plnohodnotné prikrmovanie širokého spektra druhov, na zemi aj na kŕmidlách, na vidieku, v prírode či na okraji mesta. Prilákate brhlíky, vrabce, sýkorky, ďatle, červienky, stehlíky, hrdličky, sojky, zelienky, glezgy, pinky atď. Obsahuje až 18 zdravých prírodných zložiek, ktoré majú vtáky najradšej!

Zloženie: vlašské orechy (lúpané i celé), arašidy, slnečnica, proso, repka, sušené múčne červy, pšenica, kukurica, sušené jablká, sušené hrozno, lesknica, ľan, hrach, ryža, pohánka, strúhanka, mak, ovsené vločky

Balenie: 5 kg a 10 kg v papierovom vreci

Náš vlastný produkt

10,00 € Vložiť
Lojové gule: Zlaté 6 ks

Lojové gule: Zlaté 6 ks

Špeciálna "zlatá" edícia vysokoproteínových lojových gulí určených pre energeticky náročné mrazivé zimné dni a noci. Tajná receptúra českého výrobcu Zelenej domácnosti zabezpečujúca až 18 % podiel bielkovín, bez kvapky neekologickcého palmového oleja! Vhodné do zásobníkov na gule, ale aj do všetkých typov kŕmidiel. Pochutia si ako sýkorky, tak aj mlynárky, brhlík, ďatle, červienky, sojky či vrabce. Gule môžete skladovať kdekoľvek.

Odporúčame si dokúpiť zásobník na gule alebo si vyrobiť vlastný zásobník z 0,5 l PET fľaše. Nepoužívajte plastové sieťky (gule v sieťkach), dajte prednosť klasickým zásobníkom. Sieťky predstavujú, po vyjedení gule, nebezpečnú pascu, do ktorej sa môžu vtáky zachytiť. Po spadnutí na zem sa môže do sieťky zamotať aj jež alebo iné zviera.

Priemer gule: 6 cm
Obsah balenia: 6 ks gulí
Váha: 6 x 100 g
Výrobca: Zelená domácnosť, INREKO

2,90 € Vložiť
Lojové gule bez sieťky s hmyzom a semienkami 10 ks

Lojové gule bez sieťky s hmyzom a semienkami 10 ks

Zmes loja, sušeného hmyzu, semien a orechov je výdatnou energetickou bombou pre väčšinu zimujúcich operencov. Vhodné do zásobníkov na gule, ale aj do všetkých typov kŕmidiel. Pochutia si ako sýkorky, tak aj mlynárky, brhlík, ďatle, červienky, sojky či vrabce. Gule môžete skladovať kdekoľvek.

Odporúčame si dokúpiť zásobník na gule alebo si vyrobiť vlastný zásobník z 0,5 l PET fľaše. Nepoužívajte plastové sieťky (gule v sieťkach), dajte prednosť klasickým zásobníkom. Sieťky predstavujú, po vyjedení gule, nebezpečnú pascu, do ktorej sa môžu vtáky zachytiť. Po spadnutí na zem sa môže do sieťky zamotať aj jež alebo iné zviera.

Priemer gule: 5 cm
Obsah balenia: 10 ks gulí
Zloženie: pšeničná múka, hovädzí loj, proso, ľan, repka, arašidová múka, sušené múčne červy

3,50 € Vložiť
Kokosové kŕmidlo s lojom a bobuľami

Kokosové kŕmidlo s lojom a bobuľami

Prírodný kokosový orech je ideálne rozložiteľné eko-riešenie, ak nemáte k dispozícii zásobník na lojové gule. Obsahuje vysokoenergetický loj s príchuťou bobulí, s 3 druhmi semien a sušenými múčnymi červami. Kokos vďaka šnúrke ľahko zavesíte na akýkoľvek konár v záhrade, meste či v parku.

Zloženie: pšeničná múka, hovädzí loj, arašidy, proso, ľab, repka
Výrobca: Unipet International

Uchovajte v suchu a chlade

3,00 € Vložiť
Krmivo pro labute a kačice Brambles 1,75 kg

Krmivo pro labute a kačice Brambles 1,75 kg

Nekŕmte vodné vtáky pečivom! V posledných rokoch sa veľmi rozmohol tento svojský, na prvý pohľad ekovýchovný, fenomén. Labutiam a kačiciam to však veľmi škodí a dochádza navyše k znehodnocovaniu, prekyslovaniu, vody! Krmivo Brambles je naopak vhodnou neškodnou zmesou/alternatívou určenou práve na kŕmenie voľne žijúcich labutí a kačíc. Zoberte si miesto pečiva zmesku Brambles!

Zloženie imituje prirodzenú stravu týchto vtákov. Dlhšie pláva na hladine a navyše je, podľa výrobcu, aj veľmi chutné a obľúbené, prilákate ním ďaleko viac vtákov ako s obyčajnými suchými rožkami.

Váha balenia: 1,75 kg
Recyklovaný papierový obal
Zloženie: zmes obylnín, hrach, ryža, laň, sója, rybie mäso, sójový olej, vitamíny A, D3, E a doplnkové minerály

8,00 € Vložiť
Krmivo pre hmyzožravé vtáctvo Versele-Laga Insect Mix 75g

Krmivo pre hmyzožravé vtáctvo Versele-Laga Insect Mix 75g

ORLUX Insect Mix je ideálnym doplnkom pre hmyzožravé, tropické a domáce vtáctvo. Ide o zmes so 100 % obsahom sušeného hmyzu. Podávajte 20 až 25 % z dennej dávky počas obdobia rozmnožovania. Vhodné aj pre kŕmenie či prikrmovanie voľne žijúceho hmyzožravého vtáctva.

Hmotnosť: 75 g

15,00 € Vložiť
Suché vaječné krmivo Versele-Laga Orlux Eggfood Dry for Native Birds

Suché vaječné krmivo Versele-Laga Orlux Eggfood Dry for Native Birds

Vaječná zmes obohatená o 10 % sušeného hmyzu a vajíčka mravcov.

Odporúča sa navlhčiť naklíčenými semenami, niekoľkými kvapkami vody, strúhaným ovocím alebo zeleninou. Denne vymieňajte za čerstvé. Táto vaječná zmes musí byť dostupná v priebehu chovnej sezóny. Mimo sezóny, podávajte trikrát týždenne.

Zloženie: bielkoviny 22,0%, tuky 6,0%, vlhkosť 8,5%, popol 7,5%, vláknina 3,5%, vápnik (Ca) 1,7%, fosfor (P) 0,6%, vitamín A 35,000 IU/kg, vitamín D3 3,600 IU/kg, vitamín E 120 mg/kg, vitamín K 4 mg/kg, vitamín B1 8 mg/kg, vitamín B2 21 mg/kg, vitamín B3 (Panthoteen kyselina) 28 mg/kg, vitamín B6 8 mg/kg, vitamín B12 0,05 mg/kg, vitamín C 100 mg/kg, vitamín PP 108 mg/kg, cholinchlorid 1,130 mg/kg, kyselina listová 2,05 mg/kg, vitamín H (biotín) 0,3 mg/kg, L-lyzín 1,20%, treonín 0,85%, DL-metionín 0,51%, tryptofán 0,25%, cystín 0,38%, meď (II) síran pentahydrát - meď 28,75 mg/kg

Balenia: 800 g, 4 kg

8,20 € Vložiť
Grit/ Vogelgrit - piesok, lastúry, drevené uhlie 250 g

Grit/ Vogelgrit - piesok, lastúry, drevené uhlie 250 g

Semenožravé vtáky potrebujú pre dokonalé mechanické strávenie potravy grit. Pre väčšinu vtákov chovaných v zajatí je grit pre správne trávenie nepostrádateľný. Vtáči žalúdok sa skladá z dvoch častí: žľazový žalúdok predtrávi zrno a svalnatý žalúdok s pomocou kamienkov predtrávené zrná rozomelie. Tieto kamienky obsiahnuté v grite nahrádzajú rozdrobovanie potravy zubami u cicavcov. Ak grit vtákom chýba, môže dôjsť k závažným tráviacim poruchám. Doplnkové krmivo od firmy Beaphar slúži aj ako pomoc pri poruchách trávenia, obsahuje totižto drevené uhlie.

Zloženie: drvené lastúry (82,1 %), drvený kremeň (grit) (16,3 %), drevené uhlie (1,6 %)

Grit obsahuje navyše až 32 % vápnika!

3,20 € Vložiť
Dokrmovacia zmes Harrison's Bird Food Neonate Formula

Dokrmovacia zmes Harrison's Bird Food Neonate Formula

Bio zmes na ručné dokrmovanie všetkých mláďat domácich aj voľne žijúcich mláďat, ktoré potrebujú ľahko dostupný zdroj živín. Hladká textúra zmesi zaručuje, dobrú prijateľnosť. Zmes je vhodná na ručné dokrmovanie stredných a väčších druhov spevavcov, ako aj pre dospelé ľahko vychudnuté a choré vtáky.

Zloženie: sójový proteínový izolát, slnečnicový olej, kukuričný škrob, cukor, uhličitan vápenatý, chlorid draselný, difosforečnan vápenatý, lecitín, komplex vitamínov: vitamín A, vitamín D3, vitamín B12, vitamín E, riboflavín (B2), vitamín B5, niacín (B3), pyridoxín hydrochlorid (B6), D-biotín (B7, H), tiamín mononitrát (B1), kyselina listová, síran zinočnatý, síran manganatý, síran meďnatý, seleničitan sodný, uhličitan vápenatý, rastlinný olej, metionín

Nutričné hodnoty: proteín (min.) 26%, tuk (min.) 14%, vláknina (max.) 1%, vlhkosť (max.) 10%

Hmotnosť: 350 g

Pre dokrmovanie odporúčame striekačku Versele-Laga Nutribird S5

38,00 € Vložiť
KAYTEE Exact Hand Feeding 510g

KAYTEE Exact Hand Feeding 510g

Univerzálna dorkmovacia zmes pre mláďatá papagájov, vhodné aj pre holuby.

Zmes obsahuje všetky potrebné živiny, preto nie je potrebné primiešavať žiadne iné doplnkové vitamíny.

Zloženie: mletá kukurica, mletá pšenica, kukuričný lepok, ovsený šrot, pšeničná krupica, sójový olej, sušené vajce, sójový proteín, sušená repa, kokosový olej, sójová múka, mleté ľanové semienko, dikalcium, fosfát, uhličitan vápenatý, mleté pšeničné klíčky, sušené pivovarské kvasnice, vitamín A, sušená mletá riasa, L-lysin, L-arginin, frukto-oligosacharidy, cholinchlorid, DL-methionin, oxid titaničitý, kyselina propionová, vitamín E, B12, B2, fosforečnan kyseliny askorbovej (zdroj vitamínu C), proteinát manganu, proteinát medi, síran železnatý monohydrát, oxid zinočnatý, oxid manganatý, vitamín K, niacinamid, výťažok z rozmarínu, kyselina citrónová, ethoxychin, pantothenan vápenatý, L-karnitin, síran meďnatý pentahydrát, vitamín B6, B1, D3, kyselina listová, beta-karoten, jodičnan vápenatý bezvodný, biotin, bis (uhličitan), tris (hydroxid) kobaltnatý monohydrát, seleničitan sodný, sušené fermentačné extrakty

Príprava: pri príprave zmesi dodržujte tabuľku pomerov zmesi a vody (2. obrázok).Množstvo pomeru sa mení podľa veku mláďaťa. Zmes Exact Hand Feeding miešajte len s čistou, nekontaminovanou vodou (cca 50 ºC). Pokiaľ si nie ste istí kvalitou vody, vždy ju najprv prevarte (min. 10 min). Zmes zamiešajte s horúcou vodou. Miešajte dôkladne, aby nevznikli horúce hrudky a nedošlo k popáleniu, nechajte odstáť asi 1 min. Pred samotným kŕmením kašu ochlaďte na 40 ºC. Kŕmenie by malo byť v pravidelných intervaloch tak, aby sa hrvoľ vtáčaťa medzi kŕmením skoro úplne alebo úplne vyprázdnil.

Hmotnosť: 510 g

13,00 € Vložiť
Zmes na dokrmovanie pre všetky druhy vtákov Versele-Laga Nutribird A19

Zmes na dokrmovanie pre všetky druhy vtákov Versele-Laga Nutribird A19

Dokrmovacia zmes NutriBird A19 na ručný odchov mláďat papagájov ale aj voľne žijúcich vtákov, ktoré sú náročnejšie na energetickú hodnotu krmiva. Vhodné pre väčšie druhy.

Návod na prípravu a dávkovanie: Dokrmovacia kaša sa pripraví tak, že sa zmes zmieša s vodou. Dôležité je aby bola voda prevarená resp. je možné použiť nesýtenú minerálku. Pri podávaní musí mať zmes teplotu 37-39 °C. Zmes sa odporúča pripravovať pomocou údajov z tabuľky (na 2. obrázku).

Hmotnosť: 800 g

14,00 € Vložiť
S76/ Ivermectin 30 ml

S76/ Ivermectin 30 ml

S 76 je spoľahlivý a bezpečný prípravok na odčervenie spevavcov, papagájov a iných vtákov s účinnou látkou Ivermectin a podpornou látkou získanou z brestu. Prípravok má široké použitie. Je veľmi spoľahlivý ako prevencia proti roztočom vzdušných vakov, črevným a povrchovým parazitom. V priamom kontakte pôsobí aj na niektoré ďalšie parazity (vápenka pod.) Významný je účinok na črevné parazity - škrkavky a červy. Uplatnenie nájde nielen v domácom chove, ale napríklad aj pri ošetrovaní zaparazitovaných voľne žijúcich vtákov.

Vyrába a predáva sa v USA a je to originálny prípravok vyvinutý austrálskym veterinárnym odborníkom Dr. Rob Marshallom, ktorý sa odbornej starostlivosti o vtáctvo chované v zajatí venuje už vyše 30 rokov.

Dávkovanie: drobné vtáky 2,5 ml / liter nápoja, holúbky, andulky, papagáje 5,0 ml / liter nápoja.

Objem fliaš s prípravkom: 30 ml

28,00 € Vložiť
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky