KRMIVÁ - E-shop pre vtáky

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

KRMIVÁ

Krmivo pre domáce aj voľne žijúce vtáky

V ponuke máme oboje, krmivo aj pre chovateľov, aj pre kŕmičov voľne žijúceho vtáctva. Ponúkame nie len tradičné zmesi semien, ale aj krmivo pre hmyzožravce, prípadne krmivá obohatené o hmyziu proteínovú zložku, ktoré je vhodné podávať vtákom v hniezdnom období. Pri kŕmení divého vtáctva je možné využiť aj tieto chovateľské zmesi. Do ponuky plánujeme zaradiť aj vlastné mixy, dokonca aj krmivo pre vodné vtáky, ďaleko vhodnejšie a zdravšie ako je klasické pečivo. V ponuke máme aj množstvo rôznych typov kŕmidiel.  
Krmivo pre hmyzožravé vtáctvo Versele-Laga Insect Mix 75g

Krmivo pre hmyzožravé vtáctvo Versele-Laga Insect Mix 75g

ORLUX Insect Mix je ideálnym doplnkom pre hmyzožravé, tropické a domáce vtáctvo. Ide o zmes so 100 % obsahom sušeného hmyzu. Podávajte 20 až 25 % z dennej dávky počas obdobia rozmnožovania. Vhodné aj pre kŕmenie či prikrmovanie voľne žijúceho hmyzožravého vtáctva.

Hmotnosť: 75 g

15,00 € Vložiť
Suché vaječné krmivo Versele-Laga Orlux Eggfood Dry for Native Birds

Suché vaječné krmivo Versele-Laga Orlux Eggfood Dry for Native Birds

Vaječná zmes obohatená o 10 % sušeného hmyzu a vajíčka mravcov.

Odporúča sa navlhčiť naklíčenými semenami, niekoľkými kvapkami vody, strúhaným ovocím alebo zeleninou. Denne vymieňajte za čerstvé. Táto vaječná zmes musí byť dostupná v priebehu chovnej sezóny. Mimo sezóny, podávajte trikrát týždenne.

Zloženie: bielkoviny 22,0%, tuky 6,0%, vlhkosť 8,5%, popol 7,5%, vláknina 3,5%, vápnik (Ca) 1,7%, fosfor (P) 0,6%, vitamín A 35,000 IU/kg, vitamín D3 3,600 IU/kg, vitamín E 120 mg/kg, vitamín K 4 mg/kg, vitamín B1 8 mg/kg, vitamín B2 21 mg/kg, vitamín B3 (Panthoteen kyselina) 28 mg/kg, vitamín B6 8 mg/kg, vitamín B12 0,05 mg/kg, vitamín C 100 mg/kg, vitamín PP 108 mg/kg, cholinchlorid 1,130 mg/kg, kyselina listová 2,05 mg/kg, vitamín H (biotín) 0,3 mg/kg, L-lyzín 1,20%, treonín 0,85%, DL-metionín 0,51%, tryptofán 0,25%, cystín 0,38%, meď (II) síran pentahydrát - meď 28,75 mg/kg

Balenia: 800 g, 4 kg

8,20 € Vložiť
Lillebro - Krmivo pre voľne žijúce vtáctvo/ 20 kg

Lillebro - Krmivo pre voľne žijúce vtáctvo/ 20 kg

V zimnom období majú voľne žijúce vtáky zvýšené nároky na príjem potravy, ktorej je čoraz menej. Táto pestrá zmes poskytuje až 8 druhov semien pre viac ako 20 druhov tvákov, ktoré môžu navštíviť naše kŕmidlá. Zdravotne a hygienicky overená/nezávadná zmes, ktorú môžete vtákom pravidelne dávkovať. Môžete si byť istý, či krmivom Lillebro vtákom len pomôžete!

Zloženie: obilniny (pšenica, cirok, kukurica, pohánka), semienka (slnečnicové semienka, divoké semená, biele proso), oriešky (arašidy)

Váha balenia: 20 kg

Vybrať si môžete varianty:

So šupkami: z rôznych druhov obilnín, semienok a energetických orieškov pre výživu, kontrolované na ambróziu.

Bez šupiek: z vysoko kvalitných semien a zŕn, na celoročné kŕmenie, nezanecháva odpad - vhodné na terasu alebo balkón.

32,00 € Vložiť
Grit/ Vogelgrit - piesok, lastúry, drevené uhlie 250 g

Grit/ Vogelgrit - piesok, lastúry, drevené uhlie 250 g

Semenožravé vtáky potrebujú pre dokonalé mechanické strávenie potravy grit. Pre väčšinu vtákov chovaných v zajatí je grit pre správne trávenie nepostrádateľný. Vtáči žalúdok sa skladá z dvoch častí: žľazový žalúdok predtrávi zrno a svalnatý žalúdok s pomocou kamienkov predtrávené zrná rozomelie. Tieto kamienky obsiahnuté v grite nahrádzajú rozdrobovanie potravy zubami u cicavcov. Ak grit vtákom chýba, môže dôjsť k závažným tráviacim poruchám. Doplnkové krmivo od firmy Beaphar slúži aj ako pomoc pri poruchách trávenia, obsahuje totižto drevené uhlie.

Zloženie: drvené lastúry (82,1 %), drvený kremeň (grit) (16,3 %), drevené uhlie (1,6 %)

Grit obsahuje navyše až 32 % vápnika!

3,20 € Vložiť
S76/ Ivermectin 30 ml

S76/ Ivermectin 30 ml

S 76 je spoľahlivý a bezpečný prípravok na odčervenie spevavcov, papagájov a iných vtákov s účinnou látkou Ivermectin a podpornou látkou získanou z brestu. Prípravok má široké použitie. Je veľmi spoľahlivý ako prevencia proti roztočom vzdušných vakov, črevným a povrchovým parazitom. V priamom kontakte pôsobí aj na niektoré ďalšie parazity (vápenka pod.) Významný je účinok na črevné parazity - škrkavky a červy. Uplatnenie nájde nielen v domácom chove, ale napríklad aj pri ošetrovaní zaparazitovaných voľne žijúcich vtákov.

Vyrába a predáva sa v USA a je to originálny prípravok vyvinutý austrálskym veterinárnym odborníkom Dr. Rob Marshallom, ktorý sa odbornej starostlivosti o vtáctvo chované v zajatí venuje už vyše 30 rokov.

Dávkovanie: drobné vtáky 2,5 ml / liter nápoja, holúbky, andulky, papagáje 5,0 ml / liter nápoja.

Objem fliaš s prípravkom: 30 ml

28,00 € Vložiť
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky