KNIHY O VTÁCTVE - E-shop pre vtáky

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

KNIHY O VTÁCTVE

K solídnej výbave aj trošku literatúry

Základom vedomostnej výbavy každého ornitológa sa v dnešnej dobe stáva bez pochýb Google. Ak však niekto má skutočne seriózny záujem preniknúť do sveta operencov, mal by sa obkolesiť nielen skúsenými kolegami, ale aj kvalitnými knihami, ktoré bude mať kedykoľvek po ruke... a to aj v teréne. O vtáctve sa toho napísalo do dnešného dňa naozaj veľmi veľa. Sú to stovky geniálnych monografií ako aj určovacích príručiek. Vytvoriť si takúto rozsiahlu knižnicu by stálo každého samozrejme „majland“. Preto sme do našej ponuky vybrali iba takú literatúru, ktorú možno považovať za ornitologický základ. Teda niečo, čo by nemalo chýbať v knižnici žiadneho ornitológa, „the best“, minimum pre úspešné zvládnutie základov vedeckej práce a určovania vtáctva v teréne.
Genialita ptáků

Genialita ptáků

Jedna z najpútavejších kníh o zmysloch, učenlivosti a inteligencii vtáctva. Jennifer Ackerman vysvetľuje ako vtáky vytušia prichádzajúcu búrku, ako nájdu cestu domov vzdialenú tisícky kilometrov alebo cestu tam, kde ešte nikdy neboli, ako je možné, že si pamätajú ukrytú potravu na ploche stoviek hektárov. Dlho sme žili v mylnej predstave, že vtáky riešia všetky svoje existenčné problémy krídlami, dnes výskumy ukazujú na obrovský potenciál vtáčieho mozgu, ktorý sa svojou výkonnosťou približuje k mozgu primátov. Ide o nový objav, ktorý môžeme smelo označiť aj ako genialita vtákov.

Počet strán: 352
Vydavateľ: Kazda
ISBN: 978-80-907420-6-2

17,00 € Vložiť
Krmíme ptáky - ale správně

Krmíme ptáky - ale správně

Zimné i celoročné prikrmovanie vtáctva sa dlhé desaťročia ocitalo pod paľbou kritiky, chýbal tu vedecký sofistikovaný prístup, ktorý vysvetľuje prínosy takéhoto prikrmovania. Svetlo do tejto témy, do spôsobu a významu prikrmovania vtáctva, priniesli najnznámejší nemecký ornitológ Prof. Dr. Peter Berthold a jeho žena Gabriela Mohrová. Veľmi prínosné čítanie, ktoré odporúčame na dlhé zimné večery spojené s prikrmovaním vtáctva.

Počet strán: 176
Vydavateľ: Kazda
ISBN: 978-80-907420-1-7

14,00 € Vložiť
Atlas migrace ptáků české a slovenské republiky

Atlas migrace ptáků české a slovenské republiky

Veľmi zaujímavá a užitočná publikácia z dielne českých ornitológov. Rozhodne by nemala chýbať v knižnici žiadneho milovaníka vtáctva. Na 608 stranách sú tu prehľadne spracované výsledky výskumu migrácie vtáctva získané prevažne pomocou krúžkovania.

Počet strán: 608
Rozmery: 304 × 218 × 45 mm
Rok vydania: 2009
ISBN: 978-80-86858-87-6

27,00 € Vložiť
Příručka k určování ptáků se zaměřením na podrobný popis snadno zaměnitelných druhů

Příručka k určování ptáků se zaměřením na podrobný popis snadno zaměnitelných druhů

Unikátna kniha určená nie len skúseným ornitológom, ale aj laikom a všetkým milovníkom vtáctva. Jej cieľom nie je obsiahnuť celú európsku avifaunu, ale zamerať sa a opísať podobné, ľahko zameniteľné druhy a uľahčiť tak ich určovanie v teréne

Rok vydania: 2016
Autori: Keith Vinicombe Alan Harris Laurel Tucker
Počet strán: 400
Rozmery: 140×217 mm
ISBN: 9788072912452

24,00 € Vložiť
Rozšírenie vtákov na Slovensku / Birds distribution in Slovakia

Rozšírenie vtákov na Slovensku / Birds distribution in Slovakia

"Biblia" slovenských ornitológov. Zhrnuté aktuálne poznatky o rozšírení jednotlivých druhov vtáctva. Hodí sa aj začínajúcemu vtáčkárovi, aj publikačne aktívnemu ornitológovi, ktorý sa potrebuje oprieť o solídne údaje.

Počet strán: 688
Vydavateľstvo: Veda, vydavateľstvo SAV
Hmotnosť: 1,98 kg
Autor: Štefan Danko a kol.

25,00 € Vložiť
Ptáci Evropy, Severní Afriky a Blízkého východu

Ptáci Evropy, Severní Afriky a Blízkého východu

Túto knihu hádam ani nie je potrebné predstavovať. Svenssonove prekrásne a vierohodne ilustrované príručky patria bezpochýb do každej jednej súkromnej ornitologickej knižnice. Ide o jednu z najkvalitnejších a najčastejšie prekladaných kníh o vtáctve Európy súčasnosti. A práve tento kúsok je jej najnovšie vydanie a máme ho v predaji aj my.

Autor: Lars Svensson
Počet strán: 448
Rok vydania: 2016
ISBN: 978-80-7291-246-9

27,00 € Vložiť
Ptáci 3/I,II Fauna ČR

Ptáci 3/I,II Fauna ČR

Ide o znovuvydanie slávnych vedeckých atlasov o Faune ČR (pôvodne ČSSR). III. diel je venovaný spevavcom. Ide o najpodrobnejšie knihy o vtákoch, aké kto v česko-slovenskom regióne vydal. Dočítate sa tu o vtákoch naozaj úplne všetko. Titul zahŕňa dve knihy, zväzky I a II.

Počet strán: spolu 1196
Väzba: tvrdá
Jazyk: český
ISBN: 978-80-200-1834-2
Rok vydania: 2011
Vydavateľstvo: Academia
Rozmery: 8,8 cm x 16,5 cm x 23,5 cm

37,00 € Vložiť
Ptáci 1 Fauna ČR

Ptáci 1 Fauna ČR

Aj navdzory tomu, že už je druhý diel edície Ptáci vypredaný, mnohých fanúšikov vtáčieho sveta potešila v roku 2016 správa, že svetlo sveta uzrelo znovuvydanie aj prvého diela Ptáci 1. A to po 20 rokoch! Prvý diel tejto série najpodrobnejších česko-slovenských publikácií o vtákoch je venovaný prakticky výhradne vodným druhom, zúbkozobcom, brodivcom, bahniakom atď. Tento ornitologický skvost máme v predaji aj my!

Počet strán: 792
Väzba: tvrdá
ISBN: 978-80-200-2575-3
Rok vydania: 2016
Vydavateľstvo: Academia

32,00 € Vložiť
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky