KLIETKY A PREPRAVKY - E-shop pre vtáky

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

KLIETKY A PREPRAVKY

Veľká klietka neznamená automaticky spokojnosť
Je to presne ten prípad, kedy platí staré dobré, „na veľkosti nezáleží“. Podstatne dôležitejšie, než rozmery klietky či voliéry je jej vybavenosť, a samozrejme prístup chovateľa. Chované operence nie sú veci, ktoré si odložíme do klietky, sú to spoločenské tvory, ktoré potrebujú „parťáka“, buď v podobe iného operenca, alebo aspoň človeka. Potrebujú vodu a to nielen na pitie, ale aj na kúpanie, očistu. A potrebujú sa hrať. Čím je operenec inteligentnejší, tým viac stimulov ku svojmu životu potrebuje. Týmito stimulmi môžu byť hračky, úkryty, preliezky, maškrty, zrkadielka.     
Ako vtáky bezpečne prepravovať?
Ak sú krotké, je to jednoduchšie, na kratšie cesty nám stačia klasické „zvieracie“ prepravky, na dlhšie cesty komfortnejšie väčšie prepravky, ideálne skladacie. Ak je vták veľmi plachý, mali by sme predísť poškodeniu peria a neprepravovať ho v klietke či v klasickej prepravke. Plachému jedincovi treba minimalizovať prísun svetla, prepraviť ho môžeme buď v kartónovej krabici, alebo v drevenej prepravke, ktoré máme v ponuke aj my. Pri preprave treba tiež myslieť na prísun tekutín a krmiva a samozrejmosťou by malo byť aj príjemná teplota, čiže žiadne auto-skleníky. Ak už sme nútený prepravovať vtáka autom, treba mu pustiť trošku klímy, nie však prúd vzduchu, ani otvorené okná dokorán, vtáky nemajú radi prievan.
 
Prepravná klietka pre papagáje Montana Cages Carry Me/ tmavá

Prepravná klietka pre papagáje Montana Cages Carry Me/ tmavá

Kvalitná antikorová prepravka pre papagáje alebo akékoľvek stredne veľké vtáky. Súčasťou balenia sú dve misky na krmivo a vodu, vyrobené z ľahko umývateľného plastu a drevené bidlo. Dá jednoducho zložiť, takže sa dobre skladuje.

V ponuke 2 veľkosť L a XL:

Carry Me Large (L): 48 x 63 x 56 cm
Carry Me X-Large (XL): 58 x 76 x 66 cm
Rozostup mreží: 25 mm
Hrúbka mreže: 3 mm

90,00 € Vložiť
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky