HUMÁNNE PLAŠIČE - E-SHOP PRE VTÁKY

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

HUMÁNNE PLAŠIČE

Humánne spôsoby plašenia vtákov
Nie sme zástancovia akéhokoľvek vyrušovania voľne žijúceho vtáctva, ale niekedy je možné zachrániť im život prakticky len odplašením. Prvým takýmto prípadom, kedy je plašenie nutnosť, sú kolízie vtákov so sklenenými bariérami. Niektoré predajne so skleneným dizajnom majú pochopiteľne veľký problém olepiť svoje výklady nálepkami proti nárazom. Ako alternatíva k tomuto opatreniu slúžia širokopásmové ultrazvukové plašiče. Druhým prípadom, kedy je plašenie opodstatnené, sú konflikty s ďatľami. Ďatle objavili „čaro“ polystyrénovej fasády a robia si do nej diery. Nie každý vlastník je schopný poškodzovanie fasády svojho obydlia ďatľom tolerovať. Mnohí takto siahajú k nehumánnym kontaktným metódam s fatálnymi následkami. Šmykľavé fólie a makety ďatľov sú preto vítanou humánnou alternatívou, ako ďatľovi naznačiť, „odleť, kým sa majiteľ nenaštve“. Netreba však zabúdať, že použitie týchto zariadení sa musí striktne riadiť Zákonom o ochrane prírody. Upchávať diery ďatľom v reprodukčnej sezóne a inštalovať im pri diery makety je nielen trestné, ale aj nehumánne! Rovnako treba zvážiť kam umiestnime ultrazvukový plašič. Vyberáme len také miesta, kde s istotou nehniezdia žiadne vtáky. Na plašenie holubov nefunguje prakticky nič s výnimkou odchytu. Ešte existujú gélové kapsule imitujúce oheň, tých sa holuby boja, ale nedajú sa v EÚ zohnať a pre našinca ide o drahé riešenie. Do veľmi malého okruhu povolených, humánnych, a ako tak účinných, prostriedkov na plašenie holubov patria aj ultrazvukové plašiče s meniacou sa frekvenciou a pohyblivé siluety dravcov. Časom ale prídu na to, že sa ich báť nemusia, odporúčame sporadicky zmeniť ich polohu. Ak vám holuby sadajú na balkón, kľúčové je udržiavať poriadok a sporadicky balkón preorganizovať, poprehadzovať poličky, skrinky a všetky tie veci, na ktorých by radi zahniezdili. Čo však rozhodne neodporúčame sú ihlicové zábrany, sú pre vtáky nebezpečné, dokážu sa na ne napichnúť. Obľúbené statické atrapy vrán a dravcov majú zase na prítomnosť holubov len veľmi zanedbateľný vplyv. Netreba vtáky podceňovať, veľmi rýchlo prídu na to, že veci, ktoré sa nehýbú, nie sú živé a tak sa ich ani netreba báť. V prevažnej väčšine prípadov však stačí len staré dobré osvedčené tlesknutie rúk.  
 
Maketa ďatľa veľkého

Maketa ďatľa veľkého

Humánny spôsob odplašenia ďatľa pri problémoch s poškodzovaním fasády domu. Maketa má odpudzujúce účinky na iné jedince ďatľov, účinok je založený na teritorialite ďatľov. Bol testovaný v reálnych podmienkach s účinnosťou 70-90 %. Maketa sa priskrutkuje na poškodzované miesta. Účinnosť 1 makety je 100 m2. Viac na datelvofasade.sk
Rozmery: 33 x 24 x 13 cm
Balenie obsahuje skrutky aj hmoždiny.
Životnosť fólie na hliníkovom podklade 4-5 rokov, pri strácaní farby stačí maketu prelepiť novou fóliou.
Náš vlastný produkt.

49,00 € Vložiť
Ochranná fólia proti udržaniu sa ďatľa na fasáde 50 x 100 cm

Ochranná fólia proti udržaniu sa ďatľa na fasáde 50 x 100 cm

Poškodzujú Vám ďatle fasádu domu? Máme pre Vás jedinečné a veľmi jednoduché riešenie! Miesta, kam ďateľ najčastejšie sadá a kde najčastejšie poškodzuje fasádu polepte touto ochrannou šmykľavou fóliou. Neudrží sa na nej a v poškodzovaní fasády nebude pokračovať.

Rozmery: 50 x 100 cm
Náš vlastný produkt

7,00 € Vložiť
Ochranná fasádna fólia proti stavbe hniezd 20 x 100 cm

Ochranná fasádna fólia proti stavbe hniezd 20 x 100 cm

Nezhadzujte belorítkam a lastovičkám hniezda! Ak nechcete, aby Vám na fasáde z administratívnych alebo reprezentačných dôvodov hniezdili, môžete im pod strechu do rohu nalepiť takúto šmykľavú obdĺžnikovú fóliu, na ktorej sa neudrží žiadny hlinený/hniezdny materiál. K tomuto riešeniu pristupujte len v prípade, ak ste už využili ochranné podložky a ochranné fólie na steny. Sú to čoraz vzácnejšie vtáky a mali by sme im naopak pomáhať. Odporúčame kúpiť min. 2 ks, jednu na zvislú stenu, jednu na strešnú stenu.

Rozmery: 20 x 100 cm
Náš vlastný produkt

3,50 € Vložiť
DERAMAX-BIRD: Ultrazvukový odpudzovač vtákov

DERAMAX-BIRD: Ultrazvukový odpudzovač vtákov

Prístroj generuje ultrazvukové signály, ktoré vtáky plašia. Ultrazvukové signály majú automatickú zmenu kmitočtu v danom rozsahu, aby si vtáky na signál nezvykli a súčasne aj automatickú zmenu výkonu (náhla zmena výkonu), ktorá prispieva k vyššej účinnosti tohto typu plašiča.
Rozmery: 105 x 60 x 40 mm (s montážnymi úchytmi)

Napájanie zabezpečuje stabilizovaný sieťový adaptér 230V/12V typ CN01, ktorý je potrebné priobjednať.

62,00 € Vložiť
DERAMAX-ADAPTER: Deramax Napájací adaptér CN01 12V

DERAMAX-ADAPTER: Deramax Napájací adaptér CN01 12V

Sieťový zdroj je určený k napájaniu odpuzovačov Deramax-Bird
Dĺžka kábla: 1 m

Dá sa prikúpiť aj predlžovací kábel s dĺžkou 5 m

9,00 € Vložiť
DERAMAX-KÁBEL: Napájací predlžovací kábel 5 m pre adaptér CN01

DERAMAX-KÁBEL: Napájací predlžovací kábel 5 m pre adaptér CN01

Predlžovací kábel o dĺžke 5 m pre sieťový zdroj CN01 určený na predĺženie vzdialenosti medzi sieťovým zdrojom a odpudzovačom.

Dĺžka kábla: 5 m

13,00 € Vložiť
Exterierový kryt na odpudzovač DERAMAX-BIRD

Exterierový kryt na odpudzovač DERAMAX-BIRD

V prípade, ak potrebujete odpudzovač umiestniť na stene, kde nebude krytý pred dažďom, máme v ponuke aj plechový kryt, ručne vyrobenú striešku, ktorá ho ochráni pred dažďom.

Rozmery: 11 a 16 x 13 x 12 cm
Materiál: plech
Náš vlastný produkt

6,00 € Vložiť
SILUETA DRAVCA

SILUETA DRAVCA

Ide o nálepku/ siluetu jastraba krahulca, obávaného vtáčieho predátora, pri ktorom ani holub nezostane pokojný. Pozor kam a kedy siluetu umiestňujete! Akékoľvek plašenie v čase hniezdenia vtákov je nielen nehumánne a protizákonné, ale aj neúčinné. Vtáky sa svojich mláďat len tak ľahko nevzdajú. S plašením treba počkať aspoň do augusta. Ide o ideálne humánne a tiché riešenie pri plašení holubov.

Rozmery: 38 x 30 cm
Spôsob umiestnenia: nalepiť na viditeľnú plochu, na fasádu, okno, balkón
Náš vlastný produkt
Účinnosť plašenia: 50 %

12,00 € Vložiť
BIOLOGICKÁ OCHRANA DOMU Drevená búdka pre kavky

BIOLOGICKÁ OCHRANA DOMU Drevená búdka pre kavky

Kavka tmavá je v mestách a na vidieku čoraz častejším vtákom, ktorý dokáže hniezdnu populáciu holubov udržiavať predovaním ich hniezd. Vďaka týmto búdkam môžeme kavky prilákať a holuby zároveň odpudiť, či aspoň udržať ďalej od nášho domu a v znesiteľnom počte. Treba ju vyvesiť vo výške aspoň 8 m. Kavky hniezdia v kolóniách, treba im ponúknuť viac takýchto búdok v rozostupoch 3-6 m.

Vletový otvor: 8 cm
Rozmery: 50 x 23 x 23 cm
Materiál: drevo s náterom
Životnosť: min. 10 rokov
Účinnosť plašenia: 50 %

40,00 € Vložiť
BIOLOGICKÁ OCHRANA DOMU Drevená búdka pre sokola myšiara

BIOLOGICKÁ OCHRANA DOMU Drevená búdka pre sokola myšiara

Sokol myšiar je v mestách a na vidieku čoraz častejším hniezdičom, ktorý dokáže hniezdnu populáciu holubov udržiavať predovaním ich hniezd a nezriedka aj lovom dospelých holubov. Vďaka týmto búdkam môžeme sokoly prilákať a holuby udržať ďalej od nášho domu a v znesiteľnom počte. Treba ju vyvesiť vo výške aspoň 12 m. Prilákať sokola môžeme kúskami kuracieho mäsa ideálne v období rozlietavania mláďat (tzv. rekolonizačné lety v júli a auguste, kedy si obsadzujú nové teritóriá). Táto drevená klasika s ochranným náterom je zároveň pekným estetickým doplnkom Vášho balkóna, strechy či stromu pred domom.

Rozmery: 45 x 32 x 32 cm (š/v/h)
Vletový otvor priemer: 13 x 40 cm
Materiál: drevo
Váha: 5 kg
Životnosť: 10 rokov
Účinnosť: 60 %

58,00 € Vložiť
ŠPIRÁLY PROTI SADANIU HOLUBOV 90-100 CM

ŠPIRÁLY PROTI SADANIU HOLUBOV 90-100 CM

Bezpečná a veľmi účinná alternatíva voči hrotom proti sadaniu. Tie holuby často ignorujú, sadajú si vedľa nich alebo sa na hroty napichujú. Je to nehumánna a nefunkčná zábrana. Hroty predstavujú dlhodobo vážny environmentálny problém, pretože sa na ne napichujú aj zákonom chránené živočíchy. Na špirálu si holub nesadne, nemajú radi tenké nestabilné povrchy, do vnútra sa nedostane. Optimálna dĺžka jednej sady je 90-100 cm s medzerami medzi jednotlivými vlnami do 14 cm. Aplikácia je jednoduchá, podložky k povrchu pripevníme buď skrutkami, alebo silným lepidlom (napr. mamut). Drôt nenaťahujeme na viac ako 90-100 cm, jednotlivé vlny špirály zafixujeme k povrchu silným lepidlom, iba tak dosiahneme želaný účinok.

Zloženie: hliníkový plech a drôt
Životnosť: 15-20 rokov, časom môže dôjsť k ohybu a deformácii špirál či už vplyvom počasia alebo vtákov
Rozmery: v natiahnutom stave 300 cm, podložka 15 x 15 cm x 3 cm
Účinnosť proti sadaniu: 90-100 %
Náš vlastný produkt

12,00 € Vložiť
HOLUBÍ REPELENT: pasta 300 ML

HOLUBÍ REPELENT: pasta 300 ML

Poloprírodná repelentná zmes pre malé priestory a plochy, ideálny na balkóny, parapety a strechy. Pre holuby nie je nebezpečný, funguje ako slabší "slzný sprej", ktorý robí miesto sadania holubov nekomfortným s charakteristickým nepríjemným zápachom. Holuby majú síce slabo vyvinutý čuch, ale vyparujúce sa štipľavé látky (kapsaicín, tiosulfinát) po zosadnutí registrujú. Vedci dokonca uvádzajú, že sa holuby pri migrácii orientujú aj podľa pachu, miesto s prípravkom si zaručene zapamätajú a obídu. Aplikuje sa buď tak, že iba otvoríte vrchnák a celý pohár nalepíte na podklad (súčasťou balenia je aj silná obojstranná páska), alebo pastu natrete na plochu lyžicou, paličkou alebo štetcom.

Zloženie: mazivo/tuk s polybuténom 70 %, kapsaicín (vysoko účinný koncentrát z čili papričiek) 10 %, tiosulfinát (koncentrát cesnaku a cibule) 10 %, voda 10 %
Objem: 300 ml
Trvácnosť: 3-5 týždňov po otvorení pohára, 5-8 dní po nátere na plochu
Pokrytie: 1-2 m2
Účinnosť odpudzovania: v závetrí 80 %, na veternej strane 70 %, účinnosť postupne slabne, odporúčame aplikovať opakovane. Holuby po opakovanom kontakte s nepríjemným pachom miesto opustia
Upozornenie: nepoužívajte pri hniezdach, rozmnožovací pud je silný, nebude to fungovať a riskujete opustenie mláďat, aplikovať len iným predmetom, nie prstami, chráňte si oči, neaplikujte v uzavretých priestoroch obývaných ľuďmi
Vlastný home-made produkt

19,00 € Vložiť
MAKETA MAČKY

MAKETA MAČKY

Mačky sú jedným z najobávanejších vtáčích predátorov a dokážu uloviť bez problémov aj holuba. Ten sa im radšej vždy vyhne. Pevná, prakticky nezničiteľná hliníková 2D maketa je vierohodným zobrazení mačky v nadživotnej veľkosti v číhajúcej polohe. Žiadny holub pri takejto makete nezostane pokojný. Maketa sa inštaluje k balkónovému zábradliu (skrutky/drôtik súčasťou balenia).

Materiál: nálepka a hliníková kostra
Rozmery: 50 cm dlžka, 37 cm výška
Životnosť makety: nálepka 6-8 rokov, hliníková kostra vydrží desaťročia. Pri vyblednutí nálepky pošleme náhradnú
Účinnosť plašenia: 80 %
Náš vlastný produkt

29,00 € Vložiť
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky