DARČEKY - E-SHOP PRE VTÁKY

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

DARČEKY

Darčeky
 
.........................
......................... na stránke pracujeme 
Krmíme ptáky - ale správně

Krmíme ptáky - ale správně

Zimné i celoročné prikrmovanie vtáctva sa dlhé desaťročia ocitalo pod paľbou kritiky, chýbal tu vedecký sofistikovaný prístup, ktorý vysvetľuje prínosy takéhoto prikrmovania. Svetlo do tejto témy, do spôsobu a významu prikrmovania vtáctva, priniesli najnznámejší nemecký ornitológ Prof. Dr. Peter Berthold a jeho žena Gabriela Mohrová. Veľmi prínosné čítanie, ktoré odporúčame na dlhé zimné večery spojené s prikrmovaním vtáctva.

Počet strán: 176
Vydavateľ: Kazda
ISBN: 978-80-907420-1-7

14,00 € Vložiť
Genialita ptáků

Genialita ptáků

Jedna z najpútavejších kníh o zmysloch, učenlivosti a inteligencii vtáctva. Jennifer Ackerman vysvetľuje ako vtáky vytušia prichádzajúcu búrku, ako nájdu cestu domov vzdialenú tisícky kilometrov alebo cestu tam, kde ešte nikdy neboli, ako je možné, že si pamätajú ukrytú potravu na ploche stoviek hektárov. Dlho sme žili v mylnej predstave, že vtáky riešia všetky svoje existenčné problémy krídlami, dnes výskumy ukazujú na obrovský potenciál vtáčieho mozgu, ktorý sa svojou výkonnosťou približuje k mozgu primátov. Ide o nový objav, ktorý môžeme smelo označiť aj ako genialita vtákov.

Počet strán: 352
Vydavateľ: Kazda
ISBN: 978-80-907420-6-2

17,00 € Vložiť
Vtáčia búdka 1B Ø 32 mm HNEDÁ

Vtáčia búdka 1B Ø 32 mm HNEDÁ

Tá najbezpečnejšia otvárateľná vtáčia búdka od Sweglera. Vhodná pre sýkorky, vrabce, žltochvosty, brhlíky, mucháre, mucháriky, vhodná aj pre netopiere. Búdka visí, je teda nedostupná pre mačky. Guľatý tvar je imitáciou prirodzenej dutiny v strome, čo zvyšuje pravdepodobnosť jej obsadenia. Búdka je odolná aj voči ďatľom, ktoré bežné drevené búdky dokážu rozbiť. Výhodou je životnosť tejto búdky, vydrží niekoľkonásobne dlhšie ako obyčajné drevené búdky, v podstate navždy :)

Vletový otvor: 3,2 cm
Vnútorný priemer: 12 cm
Materiál: odolný drevobetón
Životnosť: min. 25 rokov

27,00 € Vložiť
Biele tričko LIFE WITHOUT BIRDS...

Biele tričko LIFE WITHOUT BIRDS...

Už kultové americké tričko "LIFE WITHOUT BIRDS... I don`t think so" máme v ponuke aj my. Toto je biela verzia, máme však aj ďalšie farby.

Dvojitý prešitý golier
Umývanie v práčke
Unisex

35,00 € Vložiť
Atlas migrace ptáků české a slovenské republiky

Atlas migrace ptáků české a slovenské republiky

Veľmi zaujímavá a užitočná publikácia z dielne českých ornitológov. Rozhodne by nemala chýbať v knižnici žiadneho milovaníka vtáctva. Na 608 stranách sú tu prehľadne spracované výsledky výskumu migrácie vtáctva získané prevažne pomocou krúžkovania.

Počet strán: 608
Rozmery: 304 × 218 × 45 mm
Rok vydania: 2009
ISBN: 978-80-86858-87-6

27,00 € Vložiť
Keramické hniezdo pre lastovičky

Keramické hniezdo pre lastovičky

Pekné keramické hniezdo pre lastovičky. Podpora hniezdenia na vidieku. Nahrádza prirodzené hniezda, ktoré buď kvôli suchu nedokážu postaviť alebo to pôvodné spadlo (padajú často po daždi), či niekto ho zhodil. Umožňuje lastovičkám zahniezdiť ihneď po prílete.

Rozmery: 12 x 21 x 14,5 cm
Materiál: keramika a drevo s FSC certifikátom (environmentálne akceptovateľný materiál)

21,00 € Vložiť
Kŕmidlo na okno SLZA s prísavkami

Kŕmidlo na okno SLZA s prísavkami

Priehľadné kŕmidlo s prísavkami, dokonalý zážitok z pozorovania prikrmovaného vtáctva, rovno spoza okna. Kvalitný polykarbonát sa ľahko čistí a dlho vydrží.

Materiál: polykarbonát
Rozmery: 21,5 x 13 x 12 cm

17,00 € Vložiť
Monokulár Celestron Ultima 65 lomený

Monokulár Celestron Ultima 65 lomený

Vynikajúci ďalekohľad 18-55x65 s objektívom s vnútorným ostrením. Výborná sveteľnosť. Má viacnásobné antireflexné vrstvy na všetkých povrchoch šošoviek, hranoly BaK 4, mieridlo na zacielenie monokuláru, klasický statívový závit pre uchytenie na akýkoľvek foto alebo video statív.

Priemer objektívu: 65 mm
Zväčšenie: 18-55x
Rozmery: 386 mm
Hmotnosť: 1043 g
Balenie: aj s ochranných púzdrom na prenášanie a skladovanie

180,00 € Vložiť
Monokulár Fomei 15-45x60 Zoom Spoting Scope

Monokulár Fomei 15-45x60 Zoom Spoting Scope

Ideálny na pozorovanie vodného vtáctva. Výborný pomer kvality a ceny. Pogumovaný so zoomom.Jemné ostrenie zaisťuje ostrý obraz pri akomkoľvek nastavenom zväčšení v rozsahu vstavaného okuláru.

Zväčšenie: 15-45
Priemer objektívu: 60 mm
Rozmery: 165 x 350 mm
Hmotnosť: 910 g
Balenie: vrátane púzdra a mini statívu. Telo je vybavené statívovou skrutkou pre použitie akéhokoľvek foto-video statívu

156,00 € Vložiť
Monokulár Fomei Leader 20-60x60

Monokulár Fomei Leader 20-60x60

Veľmi dobrý ďalekohľad vhodný na pozorovanie vodného vtáctva, ideálne aj na veľké vzdialenosti a zhoršené svetelné podmienky. Je zoomový, bez straty kvality obrazu pri zväčšení priblíženia, s možnosťou digiscopingu. Plnneý suchým dusíkom. Je vodeodolný, prachuvzdorný, odolný proti oroseniu. Disponuje pogumovaným telom a výmenný okulárom. Má celosklenenú optiku, šošovky s SMC, hranol BK4.

Zväčšenie: 20 - 60
Priemer objektívu: 60 mm
Rozmery: 350 x 165 mm
Hmotnosť: 920 g
Balenie: súčasťou je stojan U-POD QU100

310,00 € Vložiť
Nikon Prostaff 5 10x50

Nikon Prostaff 5 10x50

Tento ďalekohľad používame aj my pri našich ornitologických výskumoch a vtáčkarských výletoch. Je veľmi ľahký, pogumovaný. Šošovky s viacvrstvovou úpravou zaisťujú jasný obraz a ostrý a čistý vizuálny zážitok. Všetky objektívy a hranoly sú vyrobené z ekologického skla od spoločnosti Nikon, ktoré neobsahuje olovo ani arzén. Telo z plastu je veľmi odolné, vodotesné a odolné voči zahmlievaniu.

Priblíženie: 10 x
Priemer šošovky: 50 mm
Veľkosť: 187 × 140 × 65 mm
Hmotnosť: 815 g

230,00 € Vložiť
Owl Mystery Night Classic

Owl Mystery Night Classic

Kvalitné americké tričko s krásnym motívom plamienky driemavej.

Farba: čierna
Unisex

32,00 € Vložiť
Příručka k určování ptáků se zaměřením na podrobný popis snadno zaměnitelných druhů

Příručka k určování ptáků se zaměřením na podrobný popis snadno zaměnitelných druhů

Unikátna kniha určená nie len skúseným ornitológom, ale aj laikom a všetkým milovníkom vtáctva. Jej cieľom nie je obsiahnuť celú európsku avifaunu, ale zamerať sa a opísať podobné, ľahko zameniteľné druhy a uľahčiť tak ich určovanie v teréne

Rok vydania: 2016
Autori: Keith Vinicombe Alan Harris Laurel Tucker
Počet strán: 400
Rozmery: 140×217 mm
ISBN: 9788072912452

24,00 € Vložiť
Vtáčia búdka drevená "3 v 1"

Vtáčia búdka drevená "3 v 1"

Perfektný nápad do záhrady, odporúčame najmä začínajúcim "búdkarom"! Ide totižto o klasickú drevenú búdku s okrúhlym otvorom, polobúdku a kŕmidlo v jednom! Meniť môžete podľa obdobia a podľa toho, aký vtáčí druh by ste tú ktorú sezónu radi prilákali. Ideálna ako darček!

Vletový otvor: 3,2 cm
Rozmery: 31 x 15,5 x 21 cm
Vnútorný priemer: 12 cm
Materiál: drevo
Životnosť: min. 10 rokov

24,00 € Vložiť
Vtáčia búdka drevená: sýkorník

Vtáčia búdka drevená: sýkorník

Drevená klasika, spojenie estetického dojmu a účelnosti. Profesionálne navrhnuté búdky s vysokou mierou obsadenosti a dlhou životnosťou. Búdka určená prioritne pre hniezdenie sýkoriek, vrabcov a žltochvostov. Ideálny doplnok a nástroj biologickej ochrany plodín do vašej záhrady. A, samozrejme, ideálny darček.

Vletový otvor: 3,5 cm
Rozmery: 14 x 14 x 25 cm
Materiál: drevo
Životnosť: min. 6 rokov
Náš vlastný produkt

24,00 € Vložiť
Trixie vonkajšie kŕmidlo

Trixie vonkajšie kŕmidlo

Vonkajšie krmítko z odolnej umelej hmoty pre kŕmenie vtáctva so skrutkovacím uzáverom, vďaka čomu sa veľmi ľahko sa plní

Rozmer: Ø 6,9, hĺbka 24 cm (Ø so skladacími tyčovými nožičkami 21,5 cm)
Objem: 450 ml
Farba: transparentná so zeleným uzáverom a zelenými tyčovými nožičkami

6,00 € Vložiť
Ptáci Evropy, Severní Afriky a Blízkého východu

Ptáci Evropy, Severní Afriky a Blízkého východu

Túto knihu hádam ani nie je potrebné predstavovať. Svenssonove prekrásne a vierohodne ilustrované príručky patria bezpochýb do každej jednej súkromnej ornitologickej knižnice. Ide o jednu z najkvalitnejších a najčastejšie prekladaných kníh o vtáctve Európy súčasnosti. A práve tento kúsok je jej najnovšie vydanie a máme ho v predaji aj my.

Autor: Lars Svensson
Počet strán: 448
Rok vydania: 2016
ISBN: 978-80-7291-246-9

27,00 € Vložiť
Krmivo pro labute a kačice Brambles 1,75 kg

Krmivo pro labute a kačice Brambles 1,75 kg

Nekŕmte vodné vtáky pečivom! V posledných rokoch sa veľmi rozmohol tento svojský, na prvý pohľad ekovýchovný, fenomén. Labutiam a kačiciam to však veľmi škodí a dochádza navyše k znehodnocovaniu, prekyslovaniu, vody! Krmivo Brambles je naopak vhodnou neškodnou zmesou/alternatívou určenou práve na kŕmenie voľne žijúcich labutí a kačíc. Zoberte si miesto pečiva zmesku Brambles!

Zloženie imituje prirodzenú stravu týchto vtákov. Dlhšie pláva na hladine a navyše je, podľa výrobcu, aj veľmi chutné a obľúbené, prilákate ním ďaleko viac vtákov ako s obyčajnými suchými rožkami.

Váha balenia: 1,75 kg
Recyklovaný papierový obal
Zloženie: zmes obylnín, hrach, ryža, laň, sója, rybie mäso, sójový olej, vitamíny A, D3, E a doplnkové minerály

8,00 € Vložiť
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky